Välissuhted
PDF

Eesti Spordiselts Kalev on nelja rahvusvahelise organisatsiooni liige:

  • CESS(Confederation Europeenne Sport Sante) - Euroopa Spordi ja Tervise Konföderatsioon.
  • CSIT (Confederation Sportive Internationale du Travail) - Rahvusvaheline Töölisspordi Konföderatsioon
  • ISCA (International Sport and Culture Association) - Rahvusvaheline Spordi ja Kultuuri Liit
  • IVV (Internationaler Volkssport Verband) - Rahvusvaheline Rahvaspordi Liit
Tegevusvaldkondadest ja eesmärkidest lähtuvalt on Kalevil tihedam koostöö CSIT ja IVV-iga. Kõikidel organisatsioonidel on ka oma kindel spordi ja muude ürituste kalender.
PDF
CESS - Euroopa Spordi ja Tervise Konföderatsioon

Euroopa Spordi ja Tervise Konföderatsioon (CESS) loodi oktoobris 1995. aastal Hispaanias Barcelonas (06.-08.10. 1995 asutav assamblee) Kataloonia organisatsiooni UBAE initsiatiivil. Peakorter asub Barcelonas. Liikmeskonda kuulub 35 organisatsiooni 14 riigist. Korraldatakse suvefoorume (koolitusprogrammid) ja Euroopa Spordi ja Tervise Mänge. Tegeldakse uurimistööde ja projektidega.

CESS kodulehekülg

PDF
CSIT - Rahvusvaheline Töölisspordi Konföderatsioon

Rahvusvaheline Töölisspordi Organisatsioon (Le Sport Travailliste International) loodi 10. mail 1913. aastal Gent'is, Belgias. Asutajamaadeks olid Saksamaa, Suurbritannia, Belgia ja Prantsusmaa. Brüsselisse rajati vastloodud organisatsiooni peakontor, kus see asus kuni 1. jaanuarini 1997, mil see viidi üle Helsingisse, seoses Kalevi Olin&rsquot;i valimisega CSIT presidendiks. Seoses organisatsiooni tegevuse laienemisega töölistelt kõikidele töötavatele inimestele ja kõikidele ühiskonnaklassidele kannab organisatsioon alates 1993. aasta kongressist Eilatis praegust nime. CSIT eesmärgiks on pakkuda erinevaid spordivõistlusi sportlastele, harrastussportlastele ja sportlikke laagreid peredele, mis kõik on alati seotud ka antud maa kultuuri ja tavade tundmaõppimisega. CSIT rahvusvahelised üritused loovad mitmekesiseid sõprussidemeid, kasvatavad sallivust ja mõistmist eri kultuuri rahvaste vahel ning teenivad rahu ja sõpruse eksistentsi ideed maailmas. Ainsana rahvusvahelistest organisatsioonidest, kuhu Kalev kuulub, on CSIT-l oma regulaarne meistrivõistluste kalender. Meistrivõistlusi viiakse läbi 15 spordialal ning ala tööd juhivad tehnilised komisjonid. CSIT liikmeskonda kuulub 32 organisatsiooni 28 riigist Euroopast, Aasiast, Aafrikast ning Lõuna- ja Ladina-Ameerikast. CSIT liikmeskond ulatub 900 000-ni. Eesti Spordiselts Kalev on CSIT liige alates 1993. aasta oktoobrist (13.-15.10.1993 kongress Iisraelis Eilatis).

CSITi kodulehekülg

PDF
ISCA - Rahvusvaheline Spordi ja Kultuuri Liit

ISCA - Rahvusvaheline Spordi ja Kultuuri Liit loodi Taanis 1995. aasta veebruaris DGI (Taani Võimlemise ja Spordi Liit) initsiatiivil. 10.-11. veebruarini Kopenhaagenis toimunud asutav kogu kinnitas liikmeks ka Eesti Spordiseltsi Kalev. ISCA peakorter asub Kopenhaagenis. Liikmeskonda kuulub 52 organisatsiooni 30 maalt. Korraldatakse iga-aastasi festivale.

ISCA kodulehekülg

Cha - Tea for allKultuurkapitalKatrekKalev SPA
Hasartmängumaksu nõukoguIluum
PostimeesPremiaROISpordi ja NoorsooametTallegg
Sitemap
© Eesti Spordiselts Kalev
Aadress: Mustamäe tee 4, 10621 Tallinn | Telefon: +372 615 4280 | E-mail: info [ät] eestikalev.ee